پیمایش زاگرس، از روستای دینارون تا گزستان ( آبشار زرد لیمه ، پل خداآفرین و قسمتی از ایلراه دزپارت)همنشینی با عشایر

سرپرست : امیر علی قاسمی
تاریخ : 29 اردیبهشت لغایت 2 خرداد
مهلت ثبت نام : پنج شنبه ٢٣اردیبهشت
هزینه : 195 هزار تومان
وضعیت : برنامه اجرا شده است

شرح برنامه :

چهارشنبه 29 اردیبهشت ساعت 19:30 از ترمینال جنوب حرکت میکنیم و به سمت شهرکرد میرویم از شهرکرد با وسیله نقلیه محلی به سمت شهرستان اردل میرویم. حوالی صبح به اردل رسیده صبحانه را خورده و از آنجا به سمت آبشار اودی میرویم. کنار یکی از زیباترین آبشارهای منطقه ناهار را میل می کنیم و به سمت زرد لیمه حرکت میکنیم .شب را در چادر و در کنار عشایر در روستای بادری صبح میکنیم .مجموعاً در روز اول حدود 15 کیلومتر و 8 ساعت پیمایش انجام میدهیم . روز دوم: صبح زود حرکت کرده و ظهر به آبشار زرد لیمه میرسیم ناهار را در کنار یکی از عریض ترین آبشارهای ایران خورده و به سمت بادام شیرین حرکت میکنیم که در مسیر باید به وسیله جَرّه (عبور از عرض رود بازفت به وسیله هارنس ) از عرض رودخانه بازفت عبور کنیم .شب دوم را در بادام شیرین میمانیم . روز سوم : از پل خداآفرین و پلکان های دزپارت که قدیمی ترین ایلراه بختیاری ها هست عبور میکنیم و به سمت گزستان میرویم پس از رسیدم به گزستان با مینی بوس به سمت شهرکرد میرویم و یکشنبه حوالی ساعت 8 صبح تهران خواهیم بود .

ملاحظات سفر:

در مجموع سه روز حدود 50 کیلومتر پیمایش انجام میدهیم.
پیاده روی ها حدود 8 ساعت در هر روز با کوله چند روزه .
در طول مسیر چشمه و آب مصرفی وجود دارد ولی داشتن حداقل سه لیتر آب الزامی است .
از عرض بازفت که یکی از سرشاخه های اصلی کارون هست به وسیله جره عبور میکنیم عبور با جره اجباری است .
در تمام طول پیمایش مسیر از راهنمای محلی نیز بهره میبریم .

وسایل مورد نیاز :

کفش مناسب کوهپیمایی ،چادر ، کیسه خواب ، کوله ی مناسب برنامه ی چند روزه ، زیر انداز ، حداقل 3 لیتر آّب ،لباس گرم ، 8 وعده غذایی شامل :سه وعده صبحانه سه وعده ناهار دو وعده شام ، میوه و تنقلات ، کیف کمک اولیه ، طناب انفرادی و کارابین .

سایر ملاحظات:


تاریخ برگزاری: اردیبهشت لغایت 2 خرداد
سرپرست برنامه: وحید عامری
ظرفیت برنامه: برنامه :13 نفر
مهلت ثبت نام: تا روز پنج شنبه ٢٣اردیبهشت
هزینه برنامه: 195 هزار تومان.
لطفا هزینه برنامه را به شماره حساب: 6947_7703_0610_6221 به نام علی قاسمی واریز کنید و کد وایزی را به هنگام ثبت نام در سایت وارد نمایید..

پاسخ دهید